image image image
Największy Skup Aut Najwyższe ceny za samochody
Szybka sprzedaż auta Możliwa już dziś od ręki
Skup aut We Wrocławiu Szybkie transakcje, natychmiastowa gotówka
1 2 3

Co potrzebujemy do sprzedaży?

Sprzedaż auta w skupie aut przebiega szybko i bez komplikacji. Aby sprzedać auto należy najpierw zgromadzić podstawowe dokumenty czyli dowód rejestracyjny, kartę pojazdu ( o ile była wydana – wyglądem przypomina paszport – czerwona książeczka), polisę ubezpieczenia oraz dowód osobisty właściciela.

Jeżeli właścicieli jest 2 lub więcej – do sprzedaży będą potrzebni obydwoje, ewentualnie można przedstawić pełnomocnictwo do sprzedaży sporządzone przez nieobecnego właściciela, konieczne do pełnomocnictwa jest załączenie kserokopii dowodu osobistego.

Do sprzedaży auta niezbędny jest dowód rejestracyjny samochodu, ewentualnie zaświadczenie z Policji informujące o tym, że dowód rejestracyjny został zatrzymany. Nie można natomiast sprzedać samochodu na podstawie tymczasowego dowodu rejestracyjnego.

Nie są konieczne do sprzedaży auta w skupie samochodów dokumenty typu książka serwisowa pojazdu, faktury z serwisów, dokumentacja dotycząca napraw – niemniej jednak jeśli posiadają Państwo tego typu dokumenty warto je zgromadzić gdyż mogą one znacząco wpłynąć na wartość auta.

Samochody nie muszą posiadać ważnego przeglądu ani też ubezpieczenia.